Jsme Gabriela a Elizabeth a spojila nás láska k tradičním řemeslům. 

 

Vystudovaly jsme Design módních doplňků na škole textilních řemesel, kde jsme objevily, jak moc jsou nedokonalosti v ruční tvorbě dokonalé.

 

Ta touha po dokonalosti, po tom mít věci hned je totiž v řemeslu nedosažitelná a naše tvorba nám to každý den připomíná.

20191107_155230.jpg

I was introduced to the glorious world of fashion in 2013. However, I quickly realized, that there is a price to pay for all the glory. 

Through different job positions from Sales Assitant, Store Manager, Fashion Coach, Brand Manager and internships, where I wrote articles to the fashion magazines and picked outfits for shootings, I had the chance to peek in various stages of the fashion industry and better understand how this tremendous industry works. 

As I dived deeper into the industry, I encountered puzzling dysfunctionality of this glamorous illusion called fashion. 

This led me to an organization called Fashion Revolution. 

 

Thanks to it I found a new impuls to make things differently and clean up one of the dirtiest industries in the world, make it better.

 

At the moment I am studying Modern Accessories Design at the school of textile crafts. 

Follow me on Instagram to see my journey. 

I přes to, že mi někdy móda připadá nedůležitá a že se na ní plýtvá zbytečně zdrojů a škodí životnímu prostředí, tak si zkrátka nemůžu pomoct od touhy jí tvořit. Věřím totiž, že taková být nemusí. Můžeme si dál užívat neomezené barevnosti, neskutečné tvary a krásné látky a vyjádřit sami sebe pomocí oblečení a zároveň být ohleduplní k lidem i životnímu prostředí. Doufám, že když budou mít lidé větší výběr v ohleduplné módě a její vzhled nebude jen odrážet ekologický původ, tak si jí častěji zvolí před fast fashion výrobky.

 

Ohleduplnost mých doplňků je pro mě prioritou, ale snažím se, aby jejich vzhled nebyl omezován tím, že by na nich musela být patrná šetrnost k životnímu prostředí, ale aby tyto vlastnosti byly samozřejmostí, a vzhled měl své vlastní téma. Podstatné téma skryté za precizním designem.